Daysil Silikon 15 yıldır otomotiv sektörü için silikon hortum üreten bir firmadır. Silikon intercooler hortumlarının Türkiye’de üretimini ilk defa yapmış olan firmadır. Üretim kapasitesi ve yıllık satış adetleri değerlendirildiğinde Türkiye’nin silikon intercooler hortumları konusunda en büyük firmasıdır. 2250 m2 si kapalı, 1275 m2 si açık olmak üzere toplam 3525 m2 lik üretim tesisimiz ile İzmir - Kemalpaşa Ulucak’ta müşterilerine hizmet vermektedir.

 

Daysil Silikon üretiminin %70’ini kendisi ya da partnerleri aracılığıyla yurtdışına satan ihracat odaklı bir firmadır. Kuruluşundan sonra ilk faturasını ihracat için kesmiş olan Daysil, yapmış olduğu ihracatların  tamamına yakınını Avrupa ülkelerine gerçekleştirmekte ve ihracat pazarlarını sürekli genişletmektedir.

 

Kalite, müşterinin üründen beklentisinin karşılanmasıdır. Daysil Silikon müşteri beklentilerini esas alarak yapıyor olduğu üretiminde kaliteli malzeme ve  konusunda uzman işçilikten hiç bir koşulda taviz vermemektedir. Kalite yönetim sistemlerini sürekli geliştirmek için çalışan Daysil, ISO 9001:2008, ISO 10002:2014, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sertifikalarına sahiptir. 

 

Daysil Silikon’un müşterileri içinde ağır vasıta araç üreticileri, iş makinası üreticileri, motor üreticileri, traktör üreticileri ve aftermarket firmalar bulunmaktadır. Türkiye’deki ana sanayi üreticilerin önemli bir kısmının ve Avrupa’da da önemli üreticilerin tedarikçisi pozisyonundadır. Kaliteli üretim ve müşteri memnuniyeti odağı nedeniyle ürünlerimizden ve hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerin Daysil’i tekrar tercih etmeleri sebebiyle müşterilerimizin önemli bir oranı ile uzun süredir birlikte çalışılmaktadır. 

 

DAYSİL silikon kaliteye ve Ar-Ge ye verdiği önem dolayısıyla Tübitak’tan destekli proje yürütüp başarıyla tamamlamış bir firmadır. Bu sayede devlet desteği almaya hak kazanmıştır. Fabrika bünyesindeki laboratuarında ürün ve malzeme kalite testleri ile Ar-Ge çalışmaları başarıyla yürütülmektedir.